Trenér - José Mourinho

Příspěvků
6,454
Ač jsem patřil k velkým odpůrcům jeho fotbalu, tak je mi z toho pořád nějak smutno 😢
Ano. Ta věc je dvojaká, tady je v kostce ten druhý pohled na věc, který cosi (dost) do sebe taky má. Pravda je jako obvykle mezi zastánci a odpůrci. Nic není černobílé.

The difference between Mourinho and other so called World class managers is that he'll perform with low budget and average players, raise the club's hopes high then get sacked when they believe their team is world class. Others won't even risk taking offers with average teams without enough budget to spend.

A world class coach like Don Carlo Anceloti became a mediocre and clueless coach at Everton, but later went on to succeed at Real Madrid stacked with world class players and absolute support from the board of Real Madrid.

How many coaches now will replicate what Mourinho did with a low budget and average players he convinced to play for Roma on free transfers?

Remember he gave Roma their first European trophy and took them to Europa League final. Even after that they didn't even support him financially. Still wonder why he tagged himself Harry Potter?
 
Příspěvků
6,427
Měl dostat šanci rozloučit se s Olimpicem, hezky v slzách, jak on to umí. Takhle mi to přijde trochu nedůstojné.
Ale samozřejmě výsledky jsou výsledky a za to nesl plnou zodpovědnost
 
Příspěvků
1,338
Ano. Ta věc je dvojaká, tady je v kostce ten druhý pohled na věc, který cosi (dost) do sebe taky má. Pravda je jako obvykle mezi zastánci a odpůrci. Nic není černobílé.

The difference between Mourinho and other so called World class managers is that he'll perform with low budget and average players, raise the club's hopes high then get sacked when they believe their team is world class. Others won't even risk taking offers with average teams without enough budget to spend.

A world class coach like Don Carlo Anceloti became a mediocre and clueless coach at Everton, but later went on to succeed at Real Madrid stacked with world class players and absolute support from the board of Real Madrid.

How many coaches now will replicate what Mourinho did with a low budget and average players he convinced to play for Roma on free transfers?

Remember he gave Roma their first European trophy and took them to Europa League final. Even after that they didn't even support him financially. Still wonder why he tagged himself Harry Potter?

Absolútne nesúhlasím bolo to presne naopak. Toto ako keby písal niekto kto pred Mourinhom AS ani nesledoval.
 
Příspěvků
1,539
Absolútne nesúhlasím bolo to presne naopak. Toto ako keby písal niekto kto pred Mourinhom AS ani nesledoval.
Naprosto zřejmé. Hlavně to srovnání s Carlem je úplně mimo. Everton v té době neměl třetí nejdražší soupisku v lize a hlavně byl kvalitou taky někde jinde. Hlavně, že je to na koho svézt. Ve finále se dočítáš, že hráči jako Dybala nebo Lukaku jsou dávno za zenitem a podprůměráci, a že s tím týmem vlastně nešlo nic dělat. Jenom, aby ho obhájili. Je to jednoduchá rovnice. Nemá výsledky, hráči očividně si s ním už také nerozuměli, tak jde. Když už jako trenér stál za kuloví, tak divadlo, včetně brečení a těch karet, tím si to vynahradil. Friedkini ho měli vyhodit hned po tom Janovu. Za trofej mu díky, ale tu pakáž, co předvedl v Edenu, tu mu nezapomenu nikdy.
 
Příspěvků
2,827
Taky sem dneska četl, jak vlastně on nevzal nabídku od šejků, kdy mohl bejt nejlíp placenej trenér světa a tohle je od vedení kudla do zad atd...
Ten, kdo tohle píše asi neviděl tabulku.
Pro mě je pohárovej zápas s Laziem takový shrnutí Joseho působení u nás. Pod jakymkoliv trenérem byly zápasy s Laziem pomalu jak válka, ty kluci na tom hřišti žrali trávu a potili krev, to sem letos neviděl, jen zmar, odevzdanost a nulovou sebereflexi.
I přes to to nevnímám nijak špatně. Bylo to něco novýho, co se vyzkoušelo, úplně to nevyšlo a skončilo to
Ciao José, díky a snad teď už líp
 
Příspěvků
1,539
Ještě, když už se tu zmiňuje ten rádoby špatný kádr a budget. Teď mě tak došlo, že on si ukázal na Abrahama za 40, Somorudov skoro za 20, Rui snad za 10. 70+ míčů mi nepřijde zrovna málo.
 
Příspěvků
24,048
no, mně už dneska skoro jo... ale k tomu se nechci moc vyjadřovat, jak možná někteří vnímáte, nejsem zrovna fanda do mercata a většinou sleduju až výsledek, nevím tedy, třeba u toho shomu, kdo ho vlastně tak chtěl, apod. je to vždycky dílem více lidí. ono těch peněz bude i víc, než ty píšeš, ale třeba rui se za 10 víc než zaplatil, abraham první rok super a pak dostal asi lepru nebo nevim, co to mělo být, než se dokonce ještě zranil... ale opakuju, blbě se mi to hodnotí
 
Příspěvků
1,539
Na poměry klubu jako je Roma, to je dost slušná suma. Hlavně trenéři před ním si mohli o takovým budgetu nechat jen zdát. Ukázal si na hráče, který dostal a stejně tu top 4 3x po sobě nedal. Měla to být investice do LM a místo toho to dospělo k tomu, že jsme museli brát nechtěné žoldáky a pokud si nechcem úmyslně nechat napařit pokutu jako to dělají třeba City, tak do roku 27 to jiné nejspíš nebude. Přitom tomu týmu, když to přebíral po Fonsecovi až tak moc nescházelo a ve finále v lize uhrál stejný výsledek s těmi posilami. Byly to prostě všechno sázky ALL IN. Jak už to úvodní mercato tak třeba loňská sezóna, kdy se vše vsadilo na EL (Juve tam měl myslím nějaký odečet, jinak bychom tu EL ani letos nehráli). Nevyšlo to, stane se. Jeho vyhazov mě nemrzí ani trochu. A bylo by hodně smutné, kdyby lidi přestali chodit jen kvůli tomu, že už tu není.
 
Příspěvků
1,338
Presne
Na poměry klubu jako je Roma, to je dost slušná suma. Hlavně trenéři před ním si mohli o takovým budgetu nechat jen zdát. Ukázal si na hráče, který dostal a stejně tu top 4 3x po sobě nedal. Měla to být investice do LM a místo toho to dospělo k tomu, že jsme museli brát nechtěné žoldáky a pokud si nechcem úmyslně nechat napařit pokutu jako to dělají třeba City, tak do roku 27 to jiné nejspíš nebude. Přitom tomu týmu, když to přebíral po Fonsecovi až tak moc nescházelo a ve finále v lize uhrál stejný výsledek s těmi posilami. Byly to prostě všechno sázky ALL IN. Jak už to úvodní mercato tak třeba loňská sezóna, kdy se vše vsadilo na EL (Juve tam měl myslím nějaký odečet, jinak bychom tu EL ani letos nehráli). Nevyšlo to, stane se. Jeho vyhazov mě nemrzí ani trochu. A bylo by hodně smutné, kdyby lidi přestali chodit jen kvůli tomu, že už tu není.
Presne súhlasím a preto je aj ten anglický text vyššie nezmysel a ignorácia faktov. Jasné že tu v Ríme nemal možnosti ako v Chelsea ale stále to mal lepšie ako predchodcovia. Znovu opakujem ten priklad keď Eusebio potreboval do systému krídlo a Monchi mu namiesto toho kúpil Schicka stým že tréner je tam nato aby pracoval s hráčmi ktorých mu dodám a nie aby si vyberal🤷
 
Příspěvků
6,454
Ach jo. Nebyl jsem zdaleka tak proti němu jako mnozí další. I když jeho fotbal nesnáším, cosi tu dokázal. Ale je to komediant, fakt. Kór pokud je to pravda.
 
Příspěvků
1,338
Samozrejme zatiaľ je to asi bulvár. Každopádne presne by to dokreslovalo jeho egoisticky charakter a povahu. On je najlepší bezchybný ale všetci sa mu snažia iba ubližovať a podkopávať nohy.

Ale ja dám niečo na odľahčenie 😀
 
Příspěvků
2,827
Tohle jsem četl na Fb a hned jsem tam hodil vysmátej smajlík
Ať už to je pravda, nebo není, jsem rád, že to skončilo
 
Příspěvků
2,429

Ještě že už je pryč ubrecenec.
 
Příspěvků
1,338
🤣 to je neskutočny ubožiak ten Mourinho🤣 Jedine čo jeho vždy zaujíma je len on sám. Vždy bolo všetko len o ňom, o tom ako mu každý ubližuje. A teraz až kým nebude mať nový klub bude plakať kto všetko mu ublížil najprv Pellegrini teraz majitel. Žeby sa pozrel na tie slabe výsledky a otrasnu hru to nie. Lebo veď za všetko bol vždy zodpovedný niekto iný...
 
Top