Vylet ČR/SR

Příspěvků
5,142
Serus páni, neviem kam to napísať, lebo som žiadnu podobnú tému otvorenú nenašiel. A možno sa to hodí aj ostatným do budúcna.

Gro vlákna je, že človek (ako ja teraz) ide do ČR, konkrétne do oblasti Lipna. Idem tam v piatok s bratom, ktorý ide na Spartana. Po súťaži si chcem pozrieť aj niečo výstavné z kultúry či architektúry, čím sa môžete pochváliť Čechuri,

Plánujem navštíviť Český Krumlov alebo Budejovice, možno stihnem aj obidve mestá. Ide mi hlavne o historické centrá resp. mestá, ktoré majú atmosféru.

Kam mi odporučíte zájsť?
 
Příspěvků
23,906
jestli jedeš to tý zóny, tak asi krumlov a hlubokou (to je u zámek budějovic), možná někdo poradí víc (nebál bych se napsat Richiemu PM, myslim, že docela jezdí po ČR)

https://www.stream.cz/gebrianvs/10020530-cesky-krumlov-druhe-nejkrasnejsi-mesto-na-svete
 
Příspěvků
6,336
Lipno... Pokud razíte autem a chceš kulturu, určitě sjeďte už u Jihlavy a navštivte cestou Třeboň (rybníky, historické centrum) a hlavně Telč (IMHO možná nejkrásnější město v ČR, minimálně jedno z, právě tam tu atmosféru vnímám nejvíc, za mě určitě lepší než Krumlov, ten už připomíná provozem Prahu, Telč je klidnější). Úžasný jsou i Slavonice na česko-rakouské hranici.

Osobně bych se podíval i na Šumavu, na Boubín, šumavské náhorní plošiny a jezera, ale psal jsi o kultuře. :)
 
Příspěvků
5,142
Ďakujem za rady. Boli sme v Hlubokej - super ! Rovnako na Lipne- tam to je na moj vkus veľmi zastavané a nasmerované na rekreantov. Samozrejme nechýbal Český Krumlov, skutočne krásne mesto! Isto jedno z dvoch naj (spolu s Prahou) v Česku čo som videl doteraz :)

:Ok:
 
Top