KL: Zorya - ROMA

Příspěvků
5,141
J, s tým rasizmom súhlasím. Slovenské manšafty nehrajú tak vysoké súťaže, tak sa nemajú ako prejaviť.

Každopádne aj som si myslel, že je to trochu nafúknuté. Je z toho veľké haló, akokeby chcelo vedenie Rangers odtrhnúť pozornosť od výkonov svojho tímu.
 
Příspěvků
23,707
Taky myslím. Nicméně nemyslel jsem jen rasismus na stadionu, obecně jsme pořád nenavistny národy, to je vidět dnes a denně. To jsou takový ty polourazky, který si kolikrát lidi odkejvou se vzájemným pokynutim na znamení toho, že nejsou rasisti, ale. A u voleb pak okamura, volny apod. sbiraj hlasy. Ne moc, ale nějaký jo (tolik, že babisovi stojí za to sem přivézt tejden před volbama orbana, aby si osahali kulky).

Odesláno z mého SM-A750FN pomocí Tapatalk

 
Příspěvků
3,399
Bruntix napsal:
J, s tým rasizmom súhlasím. Slovenské manšafty nehrajú tak vysoké súťaže, tak sa nemajú ako prejaviť.

Každopádne aj som si myslel, že je to trochu nafúknuté. Je z toho veľké haló, akokeby chcelo vedenie Rangers odtrhnúť pozornosť od výkonov svojho tímu.

Tak oni tuhle strategii razí dlouhodobě.
 
Příspěvků
2,776
Psall jsem sem asi čtyři odstavce týkající se chápaní rasismu u nás vs chápání rasismu na západě plus něco k tomuhle konkrétnímu případu a při odesílání (asi) na nějakou dobu spadnul server....
...takže na to seru :mrgreen:
 
Příspěvků
23,707
PsYchr napsal:
Psall jsem sem asi čtyři odstavce týkající se chápaní rasismu u nás vs chápání rasismu na západě plus něco k tomuhle konkrétnímu případu a při odesílání (asi) na nějakou dobu spadnul server....
...takže na to seru :mrgreen:

:lol: :lol: :lol: škoda
 
Příspěvků
2,776
Tak reagoval jsem hlavně na Sushiho a to, že jsme národ rasistů, což si myslim, že nejsme. Respektive ne dle toho, jak vnímáme rasismus my. A to je to hlavní v čem se lišíme od západu a v tom vzniká ten konflikt. V Čechách je stejně běžný říct, že si du ke žluťákovi do večerky, jako někoho pozdravit "nazdar vole", ani jedno není myšleno jako urážka a proti těm Vietnamcům tady nikdo nebojuje, protože jsou jiný rasy. Na západě by něco takovýho ale bylo nepřípustný, tam je ta přecitlivělost na hrozně vysoký úrovni.
Ta kauza s Rangers (teď mluvim čistě o zápase se Spartou) je naprosto absurdní a chtělo by se napsat směšná, ale oni to ty blbci myslej vážně. Tam se k tý přecitlivosti přidává i to, jak oni koukaj na nás (není to svym způsobem taky nějaká forma rasismu? :lol: ). Prostě borci z pupku světa dostanou na prdel od týmu někde na východě a ještě si sparťanský diváci dovolili vybučet jejich hráče, jak kdyby si z nich měli sednout na prdel a bejt rádi, že sem vůbec přijeli. Zoufalci....

I když, prohrát proti Spartě, tak se taky vymlouvám na kde co
 
Příspěvků
5,141
PsYchr napsal:
...
V Čechách je stejně běžný říct, že si du ke žluťákovi do večerky, jako někoho pozdravit "nazdar vole", ani jedno není myšleno jako urážka a proti těm Vietnamcům tady nikdo nebojuje, protože jsou jiný rasy. Na západě by něco takovýho ale bylo nepřípustný, tam je ta přecitlivělost na hrozně vysoký úrovni.
...

Och, no ja neviem či je to precitlivelosť alebo slušnosť :mrgreen: Aziat je žluťák to je to isté ako černoch je neger, nie?
Ale viem čo tým myslíš, hranica "rasizmu" je tu trochu posunutá. No nie kvôli nenávisti, ale skôr z takej nevedomosti.
 
Příspěvků
23,707
PsYchr napsal:
Tak reagoval jsem hlavně na Sushiho a to, že jsme národ rasistů, což si myslim, že nejsme. Respektive ne dle toho, jak vnímáme rasismus my. A to je to hlavní v čem se lišíme od západu a v tom vzniká ten konflikt. V Čechách je stejně běžný říct, že si du ke žluťákovi do večerky, jako někoho pozdravit "nazdar vole", ani jedno není myšleno jako urážka a proti těm Vietnamcům tady nikdo nebojuje, protože jsou jiný rasy. Na západě by něco takovýho ale bylo nepřípustný, tam je ta přecitlivělost na hrozně vysoký úrovni.
Ta kauza s Rangers (teď mluvim čistě o zápase se Spartou) je naprosto absurdní a chtělo by se napsat směšná, ale oni to ty blbci myslej vážně. Tam se k tý přecitlivosti přidává i to, jak oni koukaj na nás (není to svym způsobem taky nějaká forma rasismu? :lol: ). Prostě borci z pupku světa dostanou na prdel od týmu někde na východě a ještě si sparťanský diváci dovolili vybučet jejich hráče, jak kdyby si z nich měli sednout na prdel a bejt rádi, že sem vůbec přijeli. Zoufalci....

I když, prohrát proti Spartě, tak se taky vymlouvám na kde co
hele tohle je docela zajímavý. souhlasim s druhým odstavcem (a mám za to, že se to celý už zneužívá - rangers to zneužívá, aby se přehlíželo, že dostali na prdel, právník toho kamary to zneužívá, protože takovou kauzu už si z prstů podruhý nevycucá, uefa to zneužívá, aby si nahonila triko, jak jsou to mirkové dušíni, apod.) a částečně i s prvním odstavcem a s tím, co řiká pod tebou brunťa - přinejmenším je to neslušný, byť to mnozí nemyslí vyloženě zle a nenávistně. ale pokud by ti například žuťák řekl, že se mu to dvakrát nelíbí, ideálně třeba (aby se člověk chytil o to víc za nos) kdyby mně řekl vietnamec, že jeho dceři ve škole řikaj žluťanda, protože to doma slyšeli od rodičů a ona je pak z toho smutná, tak se hanbou propadnu a omlouvám se mu, dokud nekoupím všechny prošlý sušenky za plnou cenu. ovšem pozor, vietnamci tady dostávali a stále dostávaj takovej kouř, že by se na to nemělo zapomínat. dřív to byla vyloženě nenávist a znechucení, jak si tam seděj u těch stánečků a žerou asi myši a psy. a dneska? všiml sis někdy, že by někdo přišel do český trafiky a řekl "dej mi dvoje máčka"? já ne. ale ve vietnamský? běžná věc, že se jim tyká. jako by to byli míň lidi, nějak nám podřízená skupina. a to je kamaráde rasismus jak vyšitej, dokonce stále aktuálná - přičemž s příchodem černochů všeho druhu, arabů a kdo ví koho, si my češi děláme vietnamcema dokonce alibi, že jako nejsme rasisti. "já nejsem rasista, mám ráda fobo, normálně se s nima bavim a nemám žádnej problém, protože pracujou a jsou slušný." to jsou, ale my ne. ta agresivní nenávist se dneska přesunula jinam, takže už vietnamci nejsou tak na výsluní, plus jsme se zžili po tolika letech, ale stále tam ten předpoklad "já jsem něco víc" danej čistě jen vzhledem = rasou, je. neříkám, že ot tak máme všichni, že jsme 100% rasitickej národ, ale nějaký procento tam bude a bohužel ne malý - minimálně volebně to bude někde kolem 15 % (když ty naše kokůtky posbíráš dohromady, okamuru, volnýho, trikoloru, dsss). jsem přesvědčenej, že jejich voliči pokud nejsou vyloženě otevřeně nenávistný k jiným rasám, minimálně jim nevadí, že někdo je - a to tak, že ho třeba i volí. a to volby nejsou úplně přesnej metr věci. samozřejmě tohle všechno je na míle daleko tomu, že děti (částečně možná i navočkovaný rodiči rasisty, ale jsem přesvědčen, že většina z nich jen nabuzená celým tím děním kolem slavie a kamary a tak dááál) bučí na kamaru a jsou to tedy rasistický projevy. podle mě se bučelo proto, že děti neuměj tak dobře pískat, ne protože je opice jak kdysi za chihuriho. a pískat na někoho proto, že je kokot, je ve fotbale podle mě zcela v pohodě a přijatelný a nemá to co dělat s rasismem.
 
Příspěvků
2,776
Aby nedošlo k nějaký mejlce, v žádnym případě tady neobhajuju, nebo neomlouvám rasismus a vlastně přesně to chování, který ty popisuješ Sushi. Jen za tim prostě nevidim rasovou nesnášenlivost tolik, jako neobyčejnou neslušnost, která se tady stala za ty léta obyčejem. Což je špatně, samozřejmě. A další věc, že hrozně dáme na stereotypy, což zase na jednu stranu je na hovno, protože, když zůstanem u vietnamců, tak určitě většina nejí psy a nemá restauraci jen kvůli tomu, aby měli pračku na prachy a ve sklepě pěstovali trávu, na druhou stranu, se to prostě stává :mrgreen:
No, radši nebudu dál zabrušovat, abych nemusel vybrušovat :mrgreen:
 
Příspěvků
6,158
V tom zápase by se bučelo na každého, kdo by v ten moment dostal červenou. Kdyby to byl běloch je to obyčejná "fanouškovská" nenávist. Protože to byl černoch, tak je to hned rasismus.

Odesláno z mého LYA-L29 pomocí Tapatalk

 
Příspěvků
23,707
PsYchr napsal:
Aby nedošlo k nějaký mejlce, v žádnym případě tady neobhajuju, nebo neomlouvám rasismus a vlastně přesně to chování, který ty popisuješ Sushi. Jen za tim prostě nevidim rasovou nesnášenlivost tolik, jako neobyčejnou neslušnost, která se tady stala za ty léta obyčejem. Což je špatně, samozřejmě. A další věc, že hrozně dáme na stereotypy, což zase na jednu stranu je na hovno, protože, když zůstanem u vietnamců, tak určitě většina nejí psy a nemá restauraci jen kvůli tomu, aby měli pračku na prachy a ve sklepě pěstovali trávu, na druhou stranu, se to prostě stává :mrgreen:
No, radši nebudu dál zabrušovat, abych nemusel vybrušovat :mrgreen:

hele vůbec no worries, poslední co chci, je tu někoho prudit. ale - i v to jsem kdysi doufal, že tu vznikne, leč doposud řešíme spíš jen fotbal - když už se tu začne diskuze mimofotbalová a ještě zajímavě, rád se vyjádřim a přčtu si, co kdo na to.

k tý neslušnosti si myslim, že ano, souhlas s tebou. ale ten její prapůvod je právě v tý rase. aby zas nedošlo k nedorozumění na vaší straně ohledně toho, co píšu já.

ano, stává se to, ale stává se to i čechům jak poleno, ale nikdo si to o nich nemyslí už, když zaklepou na dveře (tim myslim ne ty psy, ale to hulení :mrgreen: )
 
Příspěvků
23,707
K rasismu na stadionu Sparty nedošlo, rozhodla UEFA. Ve volbách SPD, tss a vb udělaly cca 15 %. Kdyby někdo něco nevěděl, klidně se zeptejte :)

Odesláno z mého SM-A750FN pomocí Tapatalk

 
Příspěvků
5,141
Sushi napsal:
K rasismu na stadionu Sparty nedošlo, rozhodla UEFA. Ve volbách SPD, tss a vb udělaly cca 15 %. Kdyby někdo něco nevěděl, klidně se zeptejte :)

Odesláno z mého SM-A750FN pomocí Tapatalk
To je dobrá správa.
Strany čo si menoval sú také tie extrémnejšie?

Voľby dopadli celkom dobre. Babiš to nemá ako zložiť aj keby čo bolo, že?

Odoslané z Redmi 4X pomocou Tapatalku

 
Příspěvků
23,707
Bruntix napsal:
Sushi napsal:
K rasismu na stadionu Sparty nedošlo, rozhodla UEFA. Ve volbách SPD, tss a vb udělaly cca 15 %. Kdyby někdo něco nevěděl, klidně se zeptejte :)

Odesláno z mého SM-A750FN pomocí Tapatalk
To je dobrá správa.
Strany čo si menoval sú také tie extrémnejšie?

Voľby dopadli celkom dobre. Babiš to nemá ako zložiť aj keby čo bolo, že?

Odoslané z Redmi 4X pomocou Tapatalku
Jojo, to je stejná sorta lidí, co se tak jako mezi sebou přerozdělila, čímž si naštěstí vzali hlasy a vliv. Pro takovej ten ublíženě se cítící milion Čechů. Kterýmu ubližuje EU, USA, arabové, "nepřizpůsobiví" (novej nexenofobní název pro cigány), očkování, testy, co já vím co ještě... A za kamarády maj Maďarsko, Polsko, Rusko, le pen, apod., jak je to zrovna módní.

Volby dopadly relativně dobře, Babiš snad konečně půjde někam do psí díry, ty dvě koalice to měly být schopný dotáhnout. A za čtyři roky by se mohlo třeba zas hlasovat podle jinyho kritéria, než odstranit to hovado.

Odesláno z mého SM-A750FN pomocí Tapatalk


 
Top