Cestujem na vlastnu päsť na zápas do Ríma.

Příspěvků
70
Chlapci skúsení čo už ste boli v Ríme na futbale poprípade mate nejaké info poprosím vás o nejaké rady , tipy ako v Ríme. Dostal som na narodeniny od priatelky listky aj s letenkou na zapas AS - Neapol a chceme tam ist na vlastnu past tak co kde kam ako aby to bolo co najlepsie :) za kazdy tip alebo prispevok budem vdacny. Popripade mi napiste na moj mail halaji.adam@gmail.com .

Dakujem
 
Příspěvků
23,707
http://asromaforum.eu/viewtopic.php?f=18&t=1248

nejstarší post\ už jsou asi trošku zastaralý, ale směrem dál se to zlepšuje
Řím-neapol, to tam počítám nebudou fanoušci hostí
ale stejně bych si dal bacha na prdel... a enjoy :wink: :Ok:
 
Příspěvků
70
Dakujem SUSHI , kazdopadne prave to ,ze myslel som nieco aktualnejsie. Nejake dobre ubytko lacnejsie a ci je lepsie byt pri stadione alebo pri centre nakolko tam ideme na 3dni. Ten post som si pozrel a urcite vela z neho budem cerpat :)
 
Příspěvků
70
bol by som rád . Pre mna to bude najvacsi zazitok asi aky som mohol dostat a to este aj na neapol a dufam ze to bude priamy suboj o 2miesto. Kazdopadne riesim ubytovanie a dostupnost k stadionu.Vies mi povedat / poradit ci je lepsie hladat ubytko pri stadione alebo pri centre ? ( nakolko chceme pozriet aj trosku po pamiatkach atd. ) Mam pobehane rozne mesta ale neviem ako je Rim co sa tyka ciest a dostupnosti tazky tak aby som mal predstavu aspon ako taku. Tie restiky si popisem urcite. Este mam otazocku ide metro aj niekde pobliz stadiona ci nie ?
 
Příspěvků
5,141
Precitaj si ten topic co sa nanho odkazuje sushi. JA som tam bol pred mesiacom, byval som v centre san Pietro a bol tam klud a blizko metro. viac najdes tam
 
Příspěvků
23,707
adi333 napsal:
bol by som rád . Pre mna to bude najvacsi zazitok asi aky som mohol dostat a to este aj na neapol a dufam ze to bude priamy suboj o 2miesto. Kazdopadne riesim ubytovanie a dostupnost k stadionu.Vies mi povedat / poradit ci je lepsie hladat ubytko pri stadione alebo pri centre ? ( nakolko chceme pozriet aj trosku po pamiatkach atd. ) Mam pobehane rozne mesta ale neviem ako je Rim co sa tyka ciest a dostupnosti tazky tak aby som mal predstavu aspon ako taku. Tie restiky si popisem urcite. Este mam otazocku ide metro aj niekde pobliz stadiona ci nie ?

bydlel bych buď v centru nebo u termini (v centru je to hezký, ale dražší, u termini ošklivý a taky dražší, ale jsi hned na metru, buse, vlaku/buse na letiště, nočních busech... pokud chceš levněji, budeš muset být na místě, kde je blbej spoj nebo je to ošklivý nebo obojí :lol: ), ale jak píše tony, dá se bydlet i jinde ;) nehledal bych ubytování u stadionu, spíš si užijte cestu k němu a od něj, bydlet tam mi přijde nepraktický.

památky jsou v Římě všude, ale většina těch hlavních je kousek od sebe, dejme tomu když jdeš z piazza del popolo směrem ke koloseu a trošku kličkuješ, projdeš všechno, v rámci zachování zdravýho rozumu bych si ale tohle (piazza del popolo, piazza di spagna, pantheon, fontata di trevi, piazza navona, piazza colonna s romastorem, piazza venezia s altare della patria A NA DRUHOU STRANU DÁL campidoglio, fori romani, colosseo, bocca della verità, terme di caracalla, palatino) nechal alespoň na dva dny, taky asi stojí za to zajít si do villa borghese, projít se parkem a podívat se na Řím shora. no a další den, což je kapitola sama pro sebe, je vatikán, zvlášť pokud se vydáte na střechu svatýho petra, castel san angelo, a celá tahle strana řeky včetně trastevere (stará římská čtvrť) a třeba i na druhý straně zase ghetto. vem si nějakýho průvodce a zjisti si co vás zajímá, protože v Římě může projít to hlavní za den nebo dva, ale taky můžeš strávit tejden a furt bude kam jít.

většina věcí se dá zvládat pěšky, ale nachodíš se. na druhou stranu to doporučuju spíš než jezdit busem, to je smrt. nejlepší podle mě je dojet někam metrem, to docela jezdí, i když je hnusný, a pak odtamtud jít podle mapy. druhej don dojet jinam a zase jít.

na stadion se jeden různě, buďto můžeš chytit tramvaj z místa kde bydlíš (záleží kde bydlíš, že jo), třeba já jezdil tramvají 19, kdo ví jestli ještě funguje. anebo metrem z temrini po červený na flaminio, potom busem nebo tramvají na piazza mancini, určitě nepojedeš sám, tak jdi s davem. z piazza mancini přejdeš most a jsi tam. alternativně můžeš jet metrem na stanici lepanto a zní to dojít, je to pohodlnější (nemusíš jet tramvají/busem), ale i míň pohodlný (jdeš větší štreku).
 
Příspěvků
4,153
adi333 napsal:
Dakujem SUSHI , kazdopadne prave to ,ze myslel som nieco aktualnejsie. Nejake dobre ubytko lacnejsie a ci je lepsie byt pri stadione alebo pri centre nakolko tam ideme na 3dni. Ten post som si pozrel a urcite vela z neho budem cerpat :)

My jsme tam ted byli na par dni, ubytko normalne pres booking, cena v pohode a bylo to kousek od metra (Jolio), coz je dulezity.

Vtipny bylo, ze se zrovna hralo v Empoli, chtel jsem na ten zapas mrknout v nejakym baru nebo restauraci, obesli jsme jich hafo, ale vsude meli bednu bud vypnutou, nebo meli pusteny rugby.
 
Příspěvků
23,707
joNio...

 
Příspěvků
4,153
Sushi napsal:

Ja jsem si to spletl uz na zacatku, po prijezdu na Termini jsem se ptal na infu kudy na metro smer Jolio, coz jim vubec nedoslo a od ty doby se me to drzi. Je to neco podobnyho jako Llajic.:)
 
Příspěvků
70
Našli sme si ubytko cez booking ako si aj ty pisal 902 10 , par min od zastavky metra Baldo degli Ubaldi. Už si to tam len poriadne užiť v zdraví :) snad vyhrame . Potom sem skusim postnut nejaky moj report popripade aj s foto. Kazdopadne dakujem za kazdu radu a prispevok :)
 
Příspěvků
6,243
adi333 napsal:
Našli sme si ubytko cez booking ako si aj ty pisal 902 10 , par min od zastavky metra Baldo degli Ubaldi. Už si to tam len poriadne užiť v zdraví :) snad vyhrame . Potom sem skusim postnut nejaky moj report popripade aj s foto. Kazdopadne dakujem za kazdu radu a prispevok :)

enjoy! :daje:
 
Top