19.kolo ROMA-Sassuolo

Příspěvků
332
moc se jim nechce teda..asi nejaka pred a po vanocni deka..videl jsem z toho asi deset minut druhe pule at se po dlouhe dobe trochu podivam jak teda hraji milionari pro luzu..udelali by vsichni lip kdyby misto cutalovani cistili v tom case hrbitov nebo vencili pesanky z utulku..
 
Příspěvků
6,397
ach jo
forma je skutečně v trapu, většina hráčů hraje pod svoje možnosti
Schick zatím odehrál pět zápasů po sérii zranění, tak bych ten hejt rovněž brzdil
je potřeba zas najet na vlnu, deka padne na každýho, ale je potřeba se z ní vyhrabat

daje
 
Příspěvků
5,934
To, ze hrame celu sezonu absolutne nepozeratelny fotbal, ste si ale vsimli, ze ano?

Btw, ten gol Florenziho bol, bohuzial, neregularny. Aj keby Under nestal v ofsajde, tak furt postavil strom do cesty hracovi, ktory zareagoval na Floreho pohyb.
 
Příspěvků
757
danko10 napsal:
To, ze hrame celu sezonu absolutne nepozeratelny fotbal, ste si ale vsimli, ze ano?

Btw, ten gol Florenziho bol, bohuzial, neregularny. Aj keby Under nestal v ofsajde, tak furt postavil strom do cesty hracovi, ktory zareagoval na Floreho pohyb.

nesuhlasim a suhlasim.

odohrali sme 24 zapasov a pozerat sa na to neda od derby, co je uz ale aj tak dlhych 8 zapasov.
pred derby sme dali vonku stvorku fiorentine, boli tam tie dva zapasy s Chelsea a pozerat sa dalo na nas aj v oboch zapasoch proti milanskym klubom.

nalomila nas ta remiza v Janove, kde sme boli lepsi a mohli sme vyhrat aj v desiatich.
a odisla nam dvojica Kolarov - Dzeko, ktorej ked to slo, tak to nebolo vobec zle.
v podstate cela ta lava strana aj s Perottim a Strootmanom ma uz dlhsie hernu krizu.

mame velke limity, lebo az na Kolarova, ktory bol tusim najlacnejsi, sa vobec nechytili novi hraci - Defrel, Schick, Under, Karsdorp, Gonalons, Moreno... Monchi zatial absolutny prepadak.
cez jednu zimu sa nam podarilo dotiahnut Perottiho s Faraonom, ale vzhladom k Monchiho doterajsej bilancii prilis neverim, ze by sme tu rodiacu sa krizu mohli vyriesit nejakou vhodnou posilou - dvoma.

drzi nas defenzivna stranka hry, ktora je celu sezonu vyborna - od utoku az po Alissona, ktori bol s Faziom a Kolarovom hracom jesene.

Eusebio zacal vyborne, ale po prvych problemoch sa to zacalo kopit, co nie je dobre znamenie a otaznik nad nim ostava. cakaju nas styri velmi tazke zapasy, ktore vela napovedia - Atalanta, Inter a dvakrat Sampdoria...

DAJE!
 
Příspěvků
5,934
Tie problemy si pomenoval uplne presne, len je nutne doplnit, a teraz vopred upozornujem, ze v ziadnom pripade nechcem nijako znevazovat doterajsie pozitivne vysledky, akym sposobom sme odohrali tie pozeratelne zapasy, co uvadzas.

Inter Di Francesca rozlozil hlavne cez jeho pravu stranu, kedze tam nemal koho postavit. Velkym pozitivom je, ze od tohto zapasu sa obrovsky zmenil k lepsiemu cely defenzivny system, zaco Rim ale zaplatil stratou dynamiky v zalohe, ktora takpovediac prestala hrat na riziko.

Zapas na Chelsea, ktora bola v tedy v dost hlbokej hernej krize, sme mohli v osmej minute prehravat 0:2, co sa aj tak stalo, ale neskor. Rozluskol ich Kolarov individualnou akciou a sokoval Fazio genialnou prihravkou na Dzeka. Treti gol urobil opat Kolarov a zapas sa skoncil tym, ze nam dal gol Hazard hlavou.

Odveta bola super, znacne nam ju ulahcil wondergoal Stefana a mentalny kolaps Rudigera, ale je super, ze sme mali hru viac menej stale pod kontrolou. Len pripominam, ze Chelsea na tom nebola vobec dobre. Pamatas, ako tam Edina nahanalo asi 6 ludi?

S AC sme si vypracovali asi najmenej sanci zo vsetkych ich tohrotocnych superov a nebyt Edinovej haluze, divali by sme sa na remizovy zapas. Tam sa nestalo absolutne nic.

Viola bol totalny gangbang, Alisson nas dostal asi tri centimetre ku golu na 3:3 namiesto ktoreho nastastie prisiel poistovak.

Derby bolo herne ubohe z obidvoch stran, tam neviem, co bolo herne super.

Korunu tomu vsetkemu nasadil domaci zapas s Karabachom...

K tomu s Janovom neviem co mam povedat. Kolkokrat sme vystrelili na branu? Ak to, ze sme viac drzali loptu v tom sterilnom hnuse znamena, ze sme boli lepsi, tak mas ofc pravdu.

Ja vidim celu sezonu dookola tie iste problemy:

1. Hra zalohy je neskutocne neefektivna smerom dopredu.
2. Celu sezonu hrame ten isty ofenzivny vzorec - daj to Kolarovovi, nech to zavezie hore a pokusi sa nieco vykombinovat s kridelnikom.
3. Malo inkasujeme, co je ale vykupene faktom, ze vacsina hracov zastavuje svoj pohyb dopredu 10 metrov za stredovym kruhom.
4. Rozostavenie 433 vyzaduje uplne inych hracov, nez ma Di Francesco k dispozicii a aj tak sa ho nezmyselne drzi.
5. Ofenzivnemu tahu, ked je treba dat gol, kamos Carlo nadava "Cengiz-time." Spociva v tom, ze dolu ide jeden z dvojice Strootman (mimochodom krocik od oficialneho vyhlasenia za fotbalovu mrtvolu) - Pelle a hore ide Under. Efekt to ma taky, ze zvycajne prestaneme kontrolovat hru. Respektive dostat loptu z vlastnej polovice zacne byt zrazu obrovsky problem.

Ten tim neni najlepsi v lige, ale hra hlboko pod svoje moznosti kvoli vyssie uvedenemu a nic sa nemeni. Na Sassuolo sme kukali s Carlom a bola to taka nuda, ze sme sa radsej bavili o vysivani obrusov.

Nemam chut volat po Di Francescovej hlave, ale dufam, ze si vytiahne hlavu zo zadku, lebo zatial hra presne to utahane bezpohlavne hovno, ktore hral v Sassuole, coho som sa bal uz pred sezonou. Bola by skoda, keby to nedokazal otocit, lebo je podla mna velky sympatak.

:danko:
 
Příspěvků
757
danko10 napsal:
Ja vidim celu sezonu dookola tie iste problemy:

1. Hra zalohy je neskutocne neefektivna smerom dopredu.
2. Celu sezonu hrame ten isty ofenzivny vzorec - daj to Kolarovovi, nech to zavezie hore a pokusi sa nieco vykombinovat s kridelnikom.
3. Malo inkasujeme, co je ale vykupene faktom, ze vacsina hracov zastavuje svoj pohyb dopredu 10 metrov za stredovym kruhom.
4. Rozostavenie 433 vyzaduje uplne inych hracov, nez ma Di Francesco k dispozicii a aj tak sa ho nezmyselne drzi.
5. Ofenzivnemu tahu, ked je treba dat gol, kamos Carlo nadava "Cengiz-time." Spociva v tom, ze dolu ide jeden z dvojice Strootman (mimochodom krocik od oficialneho vyhlasenia za fotbalovu mrtvolu) - Pelle a hore ide Under. Efekt to ma taky, ze zvycajne prestaneme kontrolovat hru. Respektive dostat loptu z vlastnej polovice zacne byt zrazu obrovsky problem.

Ten tim neni najlepsi v lige, ale hra hlboko pod svoje moznosti kvoli vyssie uvedenemu a nic sa nemeni. Na Sassuolo sme kukali s Carlom a bola to taka nuda, ze sme sa radsej bavili o vysivani obrusov.

Nemam chut volat po Di Francescovej hlave, ale dufam, ze si vytiahne hlavu zo zadku, lebo zatial hra presne to utahane bezpohlavne hovno, ktore hral v Sassuole, coho som sa bal uz pred sezonou. Bola by skoda, keby to nedokazal otocit, lebo je podla mna velky sympatak.

:danko:

skusim reagovat na kazdy z tych bodov:
1. v tom bude suhlasit asi kazdy, ale uz pred sezonou bolo jasne, ze nasa zaloha bude v prvom rade v zlozeni Danielle - Kevin - Radja a z mojho pohladu hraju presne to, co som od nich cakal... aj vdaka nim a mozno najma vdaka nim sme boli v hre o body v kazdom jednom zapase sezony... to, ze to nebude kreativne, ale hlavne o bojovnosti a sile, by nemalo byt prekvapenim. chapem, ze nie kazdemu toto lahodi, ja osobne si viem v tom ich prejave najst potesenie (preto sa mi napriklad pacilo aj derby, ci Milano, Atalanta, alebo Torino vonku).
2. takmer uplne suhlasim v tom, ze sme boli prilis odkazany na lavu stranu, ale ten vzorec bol Kolarov - Strootman - Perotti - Dzeko a aj Edin s Kevinom tam hrali velku rolu. problem je prava strana, kde som stale presvedceny o tom, ze so Salahom by sme hrali o titul. Jeho 10-15 golov a 5-10 nahravok (vyssia produkcia najma Dzeka a Radju) je viacmenej to, co nam v ofenzive chyba.
3. suvisi to s tym "problemom" 1.
4. moja hlavna obava pred sezonou bola, ze nemame prilis hracov na 4-3-3 a zobrali sme trenera ala Enrique ci Garcia, ktory je ortodoxnym vyznavacom jedineho rozostavenia. opat to ale bolo zrejme uz pred sezonou. ak sme tento problem nechceli mat, mali sme vziat ineho trenera. podobne ak sme chceli byt krativnejsi v strede, mal odist niekto z tej trojice Danielle - Kevin - Radja a mal prist tvorca hry...
5. z toho, co som videl tuto sezonu, Cengiz a Kevin nie su nasim problemom.

ak to mam zhrnut, podla mna hrame tak akurat na svoje moznosti a body nas stoja veci, ktore boli viacmenej evidentne a suvisia s aktualnym statusom klubu. Salahov predaj sa obhajuje tym, ze on chcel odist. Keby sme na tom ako klub boli lepsie a nerobili chujoviny typu Enrique, Zeman, Doumbia, Iturbe, ci Schick a nemali dost velku kopu smoly typu Balzaretti, Castan, Kevin, Kevin, Florko, Florko, Emerson, Karsdorp a podobne, tak by Salah ci pred nim Pjanic alebo Benatia odchadzat nechceli... ktory problem by ti s tymi troma hracmi ostal? podla mna by uz nevadilo ani to ortodoxne 4-3-3... vsetci traja su to rozdielovi hraci na svojich poziciach a naviac su typovo vzacni. co mrzi este viac je to, ze v Rime sa chytili a mali respekt a podporu fanusikov, co sa podari minimu hracov.

treba prejst cez Shakhtar, nedostat potom od niekoho nakladacku, skoncit do stvrteho miesta v lige a modlit sa kazdy vecer, aby sa Schick chytil a nebol to este vacsi pruser ako Iturbe ci Doumbia, a aby sa nasim hracom vyhybali karieru ohrozujuce zranenia.

ja som zatial so sezonou spokojny, serie ma hlavne Defrel, Schick a ten De Rossiho skrat.
tesi ma hlavne Alisson a kazdy zapas, ktory odohraju Florko s Kevinom.
a suhlasim, ze Eusebio je sympatak a prajem mu, aby sa mu podaril nejaky uspech a ostal u nas dlhsie.
nema to jednoduche, asi mu pomoze len stat sa na svojom poste jednym z najlepsich na svete... :mrgreen:

:danko:
 
Příspěvků
5,934
Nesuhlasim s tym, ze hrame na svoje moznosti, ked trojica Dzeko, Schick a Defrel dala za poslednych desat zapasov dva goly. 433 s jednym typickym kridlom, ktore je navyse 20-rocny chlapec z Turecka je do neba volajuce plytvanie potencialom. Rovnako ako dat Ninjovi b2b ulohy.

Nieco sa musi zmenit, inak neprestaneme padat, coz je pri stavajucej konkurencii v lige tristne.
 
Příspěvků
757
ano, utok hra v lige (v lige majstrov nie) pod svoje moznosti, staci sa pozriet na tabulku a strelene goly.
problem je, ze Defrel, Schick a Cengiz dali dokopy v lige zatial 0 golov.
Dzeko dal 8 v 18 zapasoch, co je tak akurat na jeho moznosti v kontexte toho, ze nemame vyriesenu pravu stranu ofenzivy.

na druhej strane mame najlepsiu obranu a kopu zapasov sme vyhrali 1-0 bez zbytocnych rimskych blackoutov, co sme predtym nemali v repertoari... v Janove sme sa ale vratili do starych kolaji a Chievo, takmer Cagliari i Sassuolo uz naznacuju, ze mozno mame opat raz velky problem, takze Monchi, EDF a hraci potrebuju teraz zabrat.

cakal som, ze sa budeme byt o 4 miesto s laziom a AC Milanom, ze skoncime treti v skupine ligy majstrov a ze postupime do stvrtfinale pohara (dnes by sme hrali stvrtfinale na juventuse)...
 
Příspěvků
6,397
Zapomínáte na to, že NĚKDO musel za velký peníze do 30.6. odejít kvůli FFP. Kdyby to nebyl Salah, byl by to Ninja nebo Manolas.

Problémem je, že Monchi potom tak dlouho vytrvale kroužil kolem Mahreze, až mu nezbylo než vsadit na Schicka, který se ale do konce listopadu 58x zranil a - světe div se - toho potom v prosinci moc nepředvedl.
 
Top